Näpunäiteid esimeseks viskeks

Näpunäiteid esimeseks viskeks

posted in: Õpituba, Uncategorized | 0

Yoyoing on igavesti arenev ala mille käekäigu ja populaarsuse määravad spordi harrastajad. Yoyo enda tehnilise efektiivsuse lagi on tänaseks väga lähedal ning ülejäänu sõltub juba mängijast.

Enne kui ka ennast yoyo mängijaks nimetada saad, tuleb teha esimesed visked ning selleks oleme koondanud rea näpunäiteid ja soovitusi sujuvamaks stardiks.

* Kontrolli nööri pikkust – sa ei taha, et yoyod visates see vastu maad lendaks. Kõvemad põrutused võivad yoyo ebastabiilseks muuta ja seda parandada enam ei saa. Nöör peaks ulatuma nabast põrandani ning alustamisel võib see isegi lühem olla.

* Harjuta pehmel pinnal – väldi betooni, asfalti, parketti ja eriti plaaditud põrandaid (võid plaadi ämblikuks lüüa). Olenemata sellest, kui lühikeseks oma nööri teinud oled või kui kindel sa võimetes oled – harjuta pehmel pinnal! Eelista vaipa ja hoia eemale mööblist. Ära häbene kasutada joogamatti.

* Ohutusvise – mängimise käigus sa näed, mis toimub nööriga ning tabad ära hetke, kui see on kahtlaselt ümber yoyo mähitud. Oskad ennetada olukorda, kus nöör on nii krussis et tugeval viskel tuleb see juba poole pealt tagasi tuleb ja sulle peaaegu vastu pead lööb. Kui võtad võõra yoyo või ei ole enda omaga natukenegi aega mänginud, tee esimene vise õrnem ja oota halvimat.

* Jälgi nööri seisukorda – määrdunud ja väsinud nöör vaheta välja! See võib imelikult bind’ida või halvemal juhul puruneda. Lisaks Sinule võib kahjustada saada sõber, kass või õrnad esemed toas.

Lisaks praktilisusele aitavad esimesed neli näpunäidet vältida ka alumiiniumist yoyo mõlkimist kriimustamist – yoyo püsib kauem uuena!

* Ära anna alla – isegi mõne lihtsama triki õppimine võib tunduda võimatu missioonina. Ära kustuta koheselt linki vaid ava uues aknas mõni teine ja harjuta seda. Järgmine päev või mõne aja pärast proovi uuesti „võimatut“ ja võid üllatuda, kui lihtne see tegelikult on.

Yoyo ei ole nii lihtne ala, kui esmapilgul tundub. Samas ei ole siin vaja suuri lihaseid, väledaid jalgu, laulu- ega tantsuoskust. Kogu sport peitub tehnikas ning baseerub lihasmälul. Nii mõnigi, kes ammu pole yoyod käes hoidnud, tuletab lihtsa vaevaga meelde aastaid tagasi õpitud trikke.

Leave a Reply