Kuullaager

Kaasaegse yoyo teeb eriliseks 90-ndate alguses uuendusena tutvustatud kuullaager. See pikendab yoyo "uneiga" vähendades hõõrdumist nööri ja yoyo telje vahel. Erinevatel yoyo-del on laagrid erinevates suurustes - meile on oluline teada kaht, Tüüp A ja Tüüp C.

Tüüp A - levinud YoYoFactory, Duncan ja teistel yoyo-del. Selle mõõtmed on 5 x 10 x 4mm. Suhteliselt laialt levinud, lihtne laager.

Tüüp C - eelmisest suurem kuullaager. Mõõtudega 6.35 x 12.7 x 4.7498mm. Võistlusklassis 1A ülimalt levinud.

Center Trac - kergelt nõgus Tüüp C modifikatsioon. Tänu sellele püsib nöör alati keskel ning ei "kuhju" kinni kerides ühele küljele. Selline esineb pigem kallimatel yoyo-del ja toodud ka soodsamatele mudelitele nagu Protostar. ja Die-Nasty.

Laagrid vajavad hooldust! Pikaaegse kasutamise tagajärjel see kuivab ning vajab õlitamist. Kuiv laager võib roosteda ning hõõrdub rohkem, lühendades selle eluiga. Pikemal yoyo hoiustamisel eemalda nöör, sest see imab endasse ümbritsevat niiskust ning sinu laager võib roostetada.

Response System - See määrab sinu yoyo tundlikkuse. Mida vähem ruumi on nööril või mida suurem hõõrduv element on yoyo küljes, seda tundlikum Su yoyo on. Lihtsamad variandid on Starburst nagu näiteks Fast 201-l. Yoyo siseseinal on reljeefsed triibud, nagu päikesekiired keskosast. Samuti on võib yoyo-l olla süvendid vahetatavatele kummirõngastele (CBC pad) nagu Die-Nasty. Eelis seisneb selles, et kulumisel saame selle rõnga ringi vahetada. 

Põhiliselt tuleb siiski pöörata tähelepanu laagrile. Et see oleks metallist, et see ei oleks fikseeritud. Kõik YoYoFactory tooted on terasest kuullaagritega.