Nöör - esimene asi, mis endale selgeks teha tuleb. Yoyo nööril on kaks otsa ning ühes otsas on alati silmus - tee sellega nii, nagu vasakul oelval pildil. Nii on nööri lihstam sõrmele seada ning sealt ka ära võtta. Nöör ei libise kunagi üle nuki ning trikitamine tükk maad ohutum. Nööri teine ots tuleb aga lahti kerida, et avaus oleks piisavalt suur telje ümber panemiseks. Pärast, kui nöör on ümber telje, tuleks see taas kinni kerida. Ära tee siin ühtegi sõlme. 

Jälgi mängimisel oma nööri seisukorda. See kulub, mida aeg edasi. Vaheta nöör alati pigem varem, kui hiljem - sa ei taha, et nöör puruneks trikitamise ajal! On kombeks, et kui Su yoyo kellelegi pihta lendab, tuleb see talle kinkida. 

Kui sinu yoyo pole tundlik, kui ta ei tule viskamisel kohe kätte tagasi ja ükskõik mis vehkimise peale ta ikka magab, siis on ainuke võimalus ta kätte tagasi tuua triki abil, millel nimeks bind. See tekitab yoyo ja nööri vahel piisava hõõrdumise, et yoyo endale nööri ümber mässima hakkaks, naastes kenasti su kätte. Mida kiiremini pöörleb yoyo ja mida agressiivsema bind’i teed, seda järsemalt yoyo endale nööri ümber kerib.

Ära muretse kui see sul kohe välja ei tule. Ise õppisime seda aastaid tagasi päris kaua. Pikalt ei saanud aru kus ja mis ja kui üks hetk koba peale välja tuli, siis oli saavutuse rõõm missugune. Välismaalt yoyo-d ostes ei öelnud meile keegi, et see ei ole nagu lapsepõlves mäletame :)

Videos on kuvatud lihtsaim bind’imise võimalus. Seda lihtsat asja saab teha ka tükk maad effektsemalt, kuid sellest juba siis, kui yoyoga sina-peal oled.

Reguleeritava tundlikkusega on meil e-poes näiteks Velocity. Üleni tundlik on aga Fast 201, seda võid visata kasvõi 90 kraadi üles, ta kerib ennast ka siis tagasi (ettevaatust! See vajab natuke harjutamist.)

Bind selge? Liigume edasi. Inimesele, kes yoyo-d ei valda ja Sinu oskusi ei tea, võib ka lihtsam trikk, nagu Brain Twister väga efektiivselt muljet avaldada. Esmapilgul keeruline ning veidi harjutades tüki maad arusaadavam - see võiks olla esimene asjalikum trikk Sinu repertuaaris. 

Brain Twister koosneb kahest elemendist, kui mitte arvestada viset. Jälgi, kuidas osava nöörimanipulatsiooniga võib jätta vägagi efektse mulje. Aegluubis ja pärast mitmekordet vaatamist, harjutamist on pilt aga palju selgem.  Iga trikk või etteaste lõpeb alati bind-iga, olgu see siis lihtne (nagu eelmises videos) või väikese viskega (nagu käesolevas videos). 

Siit edasi hakkab olulist rolli mängima ka Sinu viske tugevus. Yoyo vajab trikkideks head pöörlemiskiirust - mida kõvemini viskad, seda kiiremini pöörleb, seda põhjalikumalt sa iga oma liigutuse läbi mõelda saad. Bindimine kiirust kaotava yoyo-ga võib samuti problemaatiliseks muutuda. 

Selle triki harjutamiseks kasutasime ise Die-Nasty't. Kuna trikk eeldab päris palju nöörimässimist ja katsetamist, siis kõige parem on selleks kasutada unresponsive yoyod. 

Kui oled harjunud viskama yoyod enda ette, siis see Trapeze siin võib tunduda veidi võõras - jälgi, kuidas selle triki sooritamiseks visatakse yoyo külje peale - break away. Siin tuleb harjutada käe ja nööri asetust, sest väga lihtne on yoyo nöörist mööda visata. Otseviskel oli nööri lihtsam sihtida. Nagu ikka, tuleb lõpetuseks sooritada bind, kui su yoyo pole tundlik.

Harjutamine teeb meistriks ning pärast mõningast proovimist muigad hiljem esmaste ebaõnnestumiste üle. See vise ja trikk on alustalad Sinu edasises arengus ning leiad kiiresti, et sellisel viisil on oma oskusi lihtsam demonstreerida kui otseviskega. 

Veel on lisaks tugevusele viskel vaja jälgida ka yoyo asendit peos. Kohenda seda, kui yoyo jääb veidi viltu pöörlema. Samuti soovitame õppimisel yoyod püüda võimalikult näpu lähedale, puutumata yoyod ennast. Suurema lennu ja kaarega on raskem yoyod nöörile saada.

PS. pärast yoyo maandumist nöörile proovi see visata üle sõrme veel kord - double-trapeze.